Ruszyła platforma e-learningowa dla farmaceutów i techników farmaceutycznych

PierwszyStół.pl czyli praktyczna wiedza w praktycznej formie

Platforma e-learningowa PierwszyStół.pl powstała 2.07.2018 r. i już w pierwszych dniach wzbudziła duże zainteresowanie wśród farmaceutów. Głównym założeniem było stworzenie w internecie przestrzeni, w której personel aptek mógłby znaleźć rzetelną wiedzę w przystępnej postaci kursów. Czyli wszystko to, czego potrzeba do codziennej pracy z pacjentem w aptece, a nigdy nie ma czasu żeby samodzielnie szukać. Co więcej, zależało nam na stworzeniu medium, z którego wygodnie będzie można korzystać na smartfonie czy tablecie.

 

Czy kursy produktowe mają przyszłość?

Przeprowadziliśmy badanie opinii, w którym zapytaliśmy farmaceutów o to, w jakiej formie najchętniej dowiadują się o produktach. Farmaceuci wskazali na: konferencje, kursy produktowe i prezentacje przeprowadzane przez przedstawiciela. Jako najmniej atrakcyjne wymieniano konkursy z nagrodami.

Co ciekawe, w tym badaniu swoje opinie wyrażali także przedstawiciele firm farmaceutycznych. W ich ocenie to właśnie konkursy były najbardziej cenioną formą promocji przez farmaceutów. Według przeprowadzonego badania szczególnie niedoceniany przez firmy był potencjał kursów produktowych, które jako atrakcyjne wskazało aż 66% farmaceutów.

Co wyróżnia kursy produktowe na platformie PierwszyStół.pl?

Kursy na platformie PierwszyStół.pl są tworzone przez aktywnych zawodowo farmaceutów, dlatego tematy są opracowywane w sposób, który trafia do personelu aptek. Duży nacisk został położony na wygląd i interaktywność kursów. Zależało nam na pokazaniu farmaceutom, że kursy nie muszą być sztywną prezentacją złożoną z kilkudziesięciu slajdów. Przeciwnie, mogą angażować, zaciekawiać i pobudzać do samodzielnego myślenia. Kursy nie muszą być wykonywane w całości, temat jest podzielony na lekcje a miejsce, gdzie się ukończyło naukę jednego dnia zostaje zapisane. Ten aspekt szczególnie docenią osoby aktywne i mające dzieci. Jedna z naszych użytkowniczek tak napisała o platformie:

Polecam w szczególności dla farmaceutów-rodziców, da się zrobić kurs i nawet przyswoić wiedzę przy dwójce rozrabiających przedszkolaków.

Inny użytkownik napisał:

Kursy na wysokim poziomie. Wartościowe materiały video. Nacisk na aspekty praktyczne.

Co można znaleźć na platformie?

Obecnie na PierwszyStół.pl znajduje się kilkanaście kategorii tematycznych, z których są dostępne kursy. Wśród kategorii znajdują się np.: poradnictwo, farmacja podróży, realizacja recept, problemy skórne, przeziębienie i grypa, wiedza produktowa.

Kursy (poza kategorią Wiedza produktowa) są płatne. Koszt kursu to 19 zł, a dostęp, który otrzymuje do niego użytkownik, jest bezterminowy.

Zobacz, jak wyglądają kursy produktowe na PierwszyStół.pl.

Leave a Comment

Przewiń do góry