Pilotaż wdrożenia Opieki Farmaceutycznej z praktykami grupy opieka.farm

Pilotaż wdrożenia Opieki Farmaceutycznej z praktykami  grupy opieka.farm

Opieka Farmaceutyczna, to dwa słowa które potrafią rozgrzać każdą farmaceutyczną dyskusję. W grupie opieka.farm, jak sama nazwa wskazuje, idea opieki farmaceutycznej jest wpisana w istotę firmy. Obserwując pogarszającą się na przestrzeni lat sytuację polskich farmaceutów oraz samemu będąc farmaceutami, nie mogliśmy zrobić nic innego, jak tylko podjąć konkretne działania w celu wdrożenia Opieki Farmaceutycznej w Polsce.

Na początku 2019 roku rozpoczęliśmy ogólnopolski projekt pod nazwą Pilotaż wdrożenia Opieki Farmaceutycznej z praktykami grupy opieka.farm. Głównym zamierzeniem trwającego Pilotażu jest zebranie wiarygodnych informacji na temat praktycznych aspektów świadczenia usług opieki farmaceutycznej w obecnych realiach. Aktualnie żadna usługa opieki farmaceutycznej nie jest refundowana przez Państwo, dlatego badanie zorientowane jest przede wszystkim na zebranie opinii farmaceutów świadczących poszczególne usługi oraz ocenę wpływu opieki farmaceutycznej na samych pacjentów.

Zebrane dane posłużą do opracowania Raportu podsumowującego projekt oraz zawierającego rekomendacje na przyszłość. Raport zostanie przedstawiony Ministerstwu Zdrowia  oraz Izbom Aptekarskim w całej Polsce. Prezentacja wniosków z Raportu miała miejsce podczas Kongresu Opieki Farmaceutycznej od Zaraz 15 grudnia w Krakowie.

Pilotaż Opieki Farmaceutycznej a rzeczywistość

Konsultacje, które farmaceuci wykonują w ramach usług w Pilotażu są finansowane przez grupę opieka.farm. Zależy nam, aby zobrazować jak mogłoby wyglądać świadczenie refundowanych usług oraz przyczynić się do prawnego uregulowania opieki farmaceutycznej w Polsce.

Pilotaż wdrożenia Opieki Farmaceutycznej z praktykami grupy opieka.farm Patronatem Honorowym objęły:

Naczelna Izba Aptekarska, Gdańska Okręgowa Izba Aptekarska, Okręgowa Izba Aptekarska w Krakowie, Pomorsko-Kujawska Okręgowa Izba Aptekarska, Śląska Izba Aptekarska oraz Okręgowa Izba Aptekarska w Warszawie.

Partnerami Pilotażu są:

Partner usług: Pomiar ciśnienia z farmaceutą oraz Instruktaż poprawnej obsługi inhalatora

Partner usługi: Przegląd Lekowy

Partner usługi: Przegląd Domowej Apteczki

Partner usługi: Kobieta karmiąca pod opieką farmaceuty

Leave a Comment

Przewiń do góry