fbpx

case study

Wzbogacenie współpracy z sieciami aptek

o kliencie

Sieć aptek, której zależało na wyposażeniu farmaceutycznej biblioteczki

Sieć aptek przy współpracy z partnerami biznesowymi chciała doposażyć biblioteczki apteczne w podręczniki Wydawnictwa Farmaceutycznego. Celem tego działania było zwiększenie dostępności do literatury fachowej każdemu pracownikowi apteki.

Wyzwanie

Stworzenie pola do współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi sieci

Głównym wyzwaniem,  z jakim musieliśmy się zmierzyć było stworzenie dodatkowego pola do współpracy z kluczowymi partnerami biznesowymi sieci. Jednocześnie istotnym elementem tej współpracy było wsparcie pracowników w zdobywaniu wiedzy, dlatego też sieć aptek postawiła na uzupełnienie i uaktualnienie dostępnej literatury fachowej w aptekach sieci.

Rozwiązanie

Zakup podręcznikowych bestsellerów wydawnictwa

Zaproponowanym rozwiązaniem był zakup podręczników Wydawnictwa Farmaceutycznego, które są prawdziwym must-have w pracy za pierwszym stołem. Pierwszym podręcznikiem były Leki 2022, które są kompleksowym przeglądem po grupach leków dostępnych na półkach aptecznych. Drugim był uwielbiany przez farmaceutów i techników farmaceutycznych, podręcznik Leki pierwszego wyboru Wydanie II, który w pigułce uczy, jak rozpoznawać i co rekomendować na 163 dolegliwości i schorzenia pacjentów.

Ostatecznie firma zdecydowała się na zakup 6 podręczników Wydawnictwa Farmaceutycznego, do których należały:

  1. Leki 2022
  2. Leki i karmienie piersią
  3. Zagadki farmaceutyczne. 100 pytań i odpowiedzi. Tom 1
  4. Alergia z perspektywy farmaceuty
  5. Składniki suplementów diety
  6. Zagadki farmaceutyczne. 100 pytań i odpowiedzi. Tom 2

 

Proces

Przygotowanie i wysłanie nakładu z naklejką 600 sztuk 6 wybranych podręczników

Pierwszym etapem był wybór podręczników spośród oferty wydawnictwa. Następnie przesłane zostały przez partnerów sieci przygotowane reklamy w formacie graficznym, którymi zostały oklejone wybrane pozycje. Książki po oklejeniu zostały przesłane do klienta i następnie rozdysponowane do placówek sieci. 

Projekt bez tytułu (5) — kopia

Reklama produktu umieszczona na tylnej okładce kultowych podręczników wydawnictwa

Reklama produktu na tylnej okładce podręcznika Wydawnictwa Farmaceutycznego umożliwiła nie tylko wsparcie edukacji farmaceutów pracujących dla sieci aptek, ale też zapewnienie długotrwałej przestrzeni reklamowej dla firm farmaceutycznych będących partnerami sieci. Książki w przeciwieństwie do kubków i długopisów pozostają w aptece na dłużej i wykorzystywane są przez farmaceutów podczas codziennej pracy.

Projekt bez tytułu (5) — kopia

Książki autorstwa farmaceutów praktyków

Wydawnictwo Farmaceutyczne cieszy się niezwykłą popularnością i zaufaniem wśród farmaceutów. Podręczniki tworzone są przez farmaceutów praktyków, a wiedza w nich zawarta oparta jest na najnowszych badaniach, dlatego też wybór pozycji wydawnictwa dodatkowo przyczynił się do zbudowania pozytywnego odbioru marek, których reklama umieszczona została z tyłu podręcznika.

REZULTAT

Wzbogacenie współpracy z sieciami aptek

Rezultatem podjętych działań było wzbogacenie współpracy z sieciami aptek przez firmy farmaceutyczne, które dokonały zakupu materiałów edukacyjnych. Przekazanie wysokiej jakości materiałów edukacyjnych pracownikom aptek przyczyniło się do zbudowania pozytywnego odbioru marek oraz utrwalenia komunikatów marketingowych znajdujących się na tylnych okładkach książek. 

Porozmawiajmy o tym, jak możemy pomóc Ci zwiększyć rekomendację Twojego produktu wśród farmaceutów. ​

strona-3PG-grafiki-9-3.png
Szczególnie interesuje mnie:(wymagane)
Zgoda(wymagane)
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Więcej

Poznaj pozostałe case study naszych klientów

Case study – Program edukacyjny dla leku z wysoką zawartością magnezu​

Czytaj →

Case study – Nakład podręczników dla sieci aptek

Czytaj →

Case study – Nakład podręczników dla producenta leków przeciwbólowych

Czytaj →

Subskrybuj newsletter #knowledgedelivered.

Zapisz się, by otrzymać darmowy dostęp do naszego autorskiego e-book'a - Dotarcie do farmaceutów. Zyskaj wiedzę, która daje przewagę w docieraniu do farmaceutów

Twoje imię(wymagane)
Zgoda(wymagane)
Scroll to Top