fbpx

case study

Szkolenie dla przedstawicieli w formie online

o kliencie

Producent leku stosowanego w przewlekłym bólu

Klientem była firma farmaceutyczna posiadająca szerokie portfolio produktów. Jest to także jeden z przodujących producentów leków w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Działania przeprowadzone zostały dla dwóch produktów klienta:

  • Produktu leczniczego do stosowania w bólu o dużym nasileniu, gorączce. Zawiera metamizol sodowy, który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz rozkurczowe na mięśnie gładkie.
  • Suplement diety polecany do codziennego wspierania kondycji oraz wyglądu włosów, skóry i paznokci.

Wyzwanie

Zbicie obiekcji farmaceuty względem produktów

Naszym celem była edukacja przedstawicieli w zakresie tego, jak skutecznie rekomendować produkt farmaceutom. Przedstawiciele mierzyli się z problemem zbicia obiekcji farmaceuty dotyczących produktu, co skutkowało obniżeniem poziomu wiarygodności przedstawiciela w oczach farmaceuty. Naszym priorytetem było przekonanie farmaceuty, że przedstawiciel marki może być jego partnerem do rozmowy.

Rozwiązanie

Szkolenie dla przedstawicieli w formie online

Aby osiągnąć cel, zrealizowane było następujące działanie:

  • szkolenie dla przedstawicieli farmaceutycznych w formie online dla dwóch produktów. 
Szkolenie odbyło się równolegle dla trzech grup przedstawicieli (60 osób). Całość szkolenia poprowadzona została przez trenerów – farmaceutów praktyków. 

Proces

Proces tworzenia szkolenia

Szkolenie przedstawicieli firmy zostało podzielone na dwie części merytoryczną i warsztatową. W ramach szkolenia został przeprowadzony krótki wykład z przedstawieniem cech produktu i kluczowych komunikatów. Wykład został wzbogacony quizem, ćwiczeniem oraz przedstawieniem możliwych wątpliwości farmaceutów. Część warsztatowa zakładała omówienie 5 przypadków z apteki.  

Zamiast powtórzenia szkolenia w identycznej formie, aby utrwalić wiedzę i zebrać wątpliwości i trudności, jakie napotkali w aptekach przedstawiciele, zostało zarekomendowane przeprowadzenie szkolenia powtórkowego w formie online. Wątpliwości przedstawicieli zostały zebrane i omówione w sposób szczegółowy.

Projekt bez tytułu (5) — kopia

Szkolenie online

Szkolenie w formie online jest świetną alternatywą szkoleń stacjonarnych. Przedstawiciele firmy mogli dołączyć do szkolenia z dowolnego miejsca w Polsce i wykonać je w domowym zaciszu, co nie wiązało się z dodatkowymi kosztami związanymi z organizacją sali konferencyjnej oraz spotkania.

Format ten cieszy się ogromną popularnością i jest równie efektywny, jak format szkoleń stacjonarnych, jednocześnie generując mniejszą ilość kosztów pośrednich jego organizacji.

Projekt bez tytułu (5) — kopia

Szkolenie dla 3 grup przedstawicieli

Szkolenie dla przedstawicieli przeprowadzone zostało w trzech grupach przedstawicieli równocześnie przez 3 trenerów. Grupa 60 osób została przeszkolona z dwóch produktów, co pozwoliło na sprawną organizację całego wydarzenia. Tak przygotowany plan szkolenia pozwolił na omówienie dwóch produktów w ciągu jednego dnia.

REZULTAT

Utrwalenie pozytywnego wizerunku marek

Rezultatem przeprowadzonych działań była widoczna poprawa komunikacji na linii farmaceuta przedstawiciel. Jednocześnie wzrosła wydajność i skuteczność wizyt przedstawicielskich.

Porozmawiajmy o tym, jak możemy pomóc Ci zwiększyć rekomendację Twojego produktu wśród farmaceutów. ​

strona-3PG-grafiki-9-3.png
Szczególnie interesuje mnie:(wymagane)
Zgoda(wymagane)
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Więcej

Poznaj pozostałe case study naszych klientów

Case study – Mailing z doniesieniem i konkurs dla farmaceutów

Czytaj →

Case study – Szkolenie dla przedstawicieli w formie online ​

Czytaj →

Case study – Program edukacyjny dla leku z wysoką zawartością magnezu​

Czytaj →

Subskrybuj newsletter #knowledgedelivered.

Zapisz się, by otrzymać darmowy dostęp do naszego autorskiego e-book'a - Dotarcie do farmaceutów. Zyskaj wiedzę, która daje przewagę w docieraniu do farmaceutów

Twoje imię(wymagane)
Zgoda(wymagane)
Scroll to Top