fbpx

case study

Wdrożenie usługi - Przegląd domowej apteczki dla sieci aptek

o kliencie

Sieć aptek nastawiona na wdrożenie świadczeń usług opieki farmaceutycznej

Sieć aptek jest zaangażowana w dbanie o zdrowie pacjentów poprzez rozwijanie i świadczenie usług opieki farmaceutycznej. Do tego celu wykorzystuje specjalnie przygotowane pokoje, w których podczas pandemii wykonywane były szczepienia przeciw COVID-19.

Sieć zgłosiła zainteresowanie rozszerzeniem oferty na usługi opieki farmaceutycznej. Współpraca w tym aspekcie miała polegać na wspólnym opracowaniu katalogu drobnych usług, które swoją prostotą proceduralną zachęcą farmaceutów do ich świadczenia.

Wyzwanie

Stworzenie projektu usługi do samodzielnego wdrożenia

Ważnym aspektem było opracowanie listy drobnych usług opieki farmaceutycznej, które zagwarantowałyby indywidualny wybór świadczonych usług każdej aptece sieci.

Głównym wyzwaniem dla nas było opracowanie prostych procedur, które można byłoby wdrożyć od ręki. Każdy farmaceuta po zapoznaniu się z takim dokumentem miał być stanie kompleksowo zadbać o pacjenta. Dokument ten miał ograniczyć czas poświęcony na zapoznawanie się z obszerną dokumentacją.

Rozwiązanie

Wprowadzenie do sieci aptek Przeglądu domowej apteczki

Naszą rekomendacją było przygotowanie usługi – Przegląd domowej apteczki, która mogłaby być świadczona w każdej aptece sieci posiadającej miejsce do konsultacji (lub po ich modyfikacji również przy pierwszym stole).

Usługa miała zostać przygotowana w taki sposób, że możliwe byłoby jej samodzielne wdrożenie wśród personelu aptecznego po krótkim szkoleniu oraz zapoznaniu się z materiałami. Dobór usługi został tak zrobiony, by jak najkrótszym czasie pacjent odczuł największą korzyść, a farmaceuci satysfakcję z pracy wykraczającej poza ekspedycję.

Proces

Proces tworzenia usługi - Przegląd domowej apteczki

W ramach procesu opracowania Przeglądu domowej apteczki została przygotowana koncepcja karty usługi oraz ustalona procedura jej świadczenia. Dodatkowo przygotowany został algorytm postępowania oraz lista kontrolnych konsultacji, przygotowania personelu i przygotowania gabinetu.

Stworzony został scenariusz do wideo, które nagrane i zmontowane zostało przekazane sieci. Przygotowane zostały także formularze i ulotki, które wraz z pozostałymi materiałami zostały przesłane do klienta.

Dzięki prawidłowo opracowanym dokumentom sieć aptek mogła w szybki i skuteczny sposób wprowadzić usługę Przeglądu domowej apteczki.

Projekt bez tytułu (5) — kopia

Przegląd domowej apteczki – prosta, lecz efektywna usługa

Przegląd domowej apteczki to prosta do przeprowadzenia usługa porządkowania domowych zbiorów pacjenta obejmująca udzielanie wskazówek, co do odpowiedniego przechowywania leków i eliminacji preparatów nienadających się do stosowania.

Celem usługi jest m.in eliminacja leków po terminie z domowej apteczki, eliminacja z domowej apteczki preparatów źle przechowywanych czy zmniejszenie koszów leczenia poprzez identyfikację preparatów o podobnych nazwach handlowych, które mogą być nadal stosowane.

Projekt bez tytułu (5) — kopia

Rozszerzenie usług oferowanych przez sieć aptek

Wprowadzenie usługi Przeglądu domowej apteczki przyczyniło się do poszerzenia usług oferowanych przez sieć i jednocześnie pozwoliło na wyróżnienie się aptek sieci na tle konkurencji. Dzięki wprowadzeniu kolejnych usług opieki farmaceutycznej w placówkach sieci farmaceuci mogą rozwijać swoje kompetencje, a pacjenci zyskać kompleksową usługę.

REZULTAT

Zwiększenie zaangażowania personelu aptecznego

Rozwiązanie zagwarantowało zwiększenie zaangażowania personelu aptecznego w bardzo łatwą do przeprowadzenia konsultację, która pozwala zwiększyć i wynagrodzić lojalność pacjenta wykupującego leki w aptece. Dodatkowo wpłynęło to na wzrost sprzedaży leków ważnych w miejsce wyeliminowanych w przeglądzie.

Do wprowadzenia usługi Przeglądu domowej apteczki zgłosiło się ok. 130 aptek, mimo że jej wdrożenie nie było obowiązkowe dla wszystkich aptek należących do sieci. Projekt wdrożenia usługi cieszył się aprobatą ze strony właścicieli aptek należących do sieci i farmaceutów nich pracujących.

Porozmawiajmy o tym, jak możemy pomóc Ci zwiększyć rekomendację Twojego produktu wśród farmaceutów. ​

strona-3PG-grafiki-9-3.png
Szczególnie interesuje mnie:(wymagane)
Zgoda(wymagane)
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Więcej

Poznaj pozostałe case study naszych klientów

Case study – Materiały edukacyjne dla firmy tworzącej produkty na bazie miodu

Czytaj →

Case study – Kampania leku na przeziębienie

Czytaj →

Case study – Wzbogacenie współpracy z sieciami aptek

Czytaj →

Subskrybuj newsletter #knowledgedelivered.

Zapisz się, by otrzymać darmowy dostęp do naszego autorskiego e-book'a - Dotarcie do farmaceutów. Zyskaj wiedzę, która daje przewagę w docieraniu do farmaceutów

Twoje imię(wymagane)
Zgoda(wymagane)
Scroll to Top