fbpx

case study

Nakład podręczników dla niemieckiej firmy farmaceutycznej

o kliencie

Uznana niemiecka firma farmaceutyczna

Klientem była niemiecka firma farmaceutyczna o ugruntowanej pozycji na polskim rynku. Przedsiębiorstwo posiada w portfolio wiele preparatów wspomagających odporność organizmu lub pomagających w zwalczaniu objawów przeziębienia. 

Wyzwanie

Promocja wielu produktów w jednym podręczniku

Preparaty firmy znane są farmaceutom oraz pacjentom. Wyzwaniem było zaproponowanie nowej formy promocji oraz zaprezentowanie  wszystkich produktów firmy (z danego obszaru), w jednym podręczniku. Z jednej strony chcieliśmy uniknąć efektu  „gazetki reklamowej” a z drugiej zwiększyć zapamiętywalność licznych produktów marki. 

Rozwiązanie

Stworzenie projektu Zeszyty apteczne

Na zlecenie klienta przygotowaliśmy dedykowanego nakład podręcznika Zeszyty Apteczne: Przeziębienie i grypa z perspektywy farmaceuty, będącego jednym z topowych bestsellerów Wydawnictwa Farmaceutycznego. Klient nie ingerował w treści merytoryczne zawarte w podręczniku, natomiast umieścił w nim graficzne reklamy swoich produktów oraz informacje na okładce o przygotowaniu dedykowanego nakładu.

Wydawnictwo Farmaceutyczne cieszy się ogromnym zaufaniem wśród farmaceutów i wielu aptekarzy z chęcią samodzielnie kupuje te pozycje. Specjalny nakład został przekazany przedstawicielom, którzy dystrybuowali książki w czasie wizyt przedstawicielskich, ocieplając wizerunek firmy. 

Proces

Proces tworzenia podręcznika

Pierwszym etapem był wybór rodzajów reklam, następnie ustalenie treści i umiejscowienie reklam. Ustalone także zostało, czy treść zostanie dostarczona przez klienta, czy nasza redakcja stworzy ją wg. wytycznych klienta. Wybrane zostały rozdziały, w jakich treści klienta miały się ukazać. Całość została przekazana do akceptacji działu medycznego klienta, a następnie wysłane zostały do akceptacji rozkładówki (kilka stron podręcznika z reklamą). 

Projekt bez tytułu (5) — kopia

Reklamy produktów pomiędzy treściami podręcznika

Zawartość podręcznika przepleciona została stronami z wizualną prezentacją produktów firmy. Dzięki temu farmaceuci pamiętają od kogo otrzymali merytoryczny prezent w postaci podręcznika a firma wzmacnia wizerunek marki - nie tylko poprzez częstą ekspozycję, ale poprzesz kojarzenie z edukacją najwyższej jakości.

Projekt bez tytułu (5) — kopia

Wspomnienie produktów w treści książki

Podręczniki Wydawnictwa Farmaceutycznego cieszą się dużym zaufaniem wśród farmaceutów przede wszystkim za ich obiektywność oraz nawiązanie do realiów apteki. Niezależnie od współpracy z firmą, w podręcznikach omówione były preparaty firmy. Niemiecki producent dostarcza preparaty o wartościowym składzie i jakości, co podkreślone było w samym podręczniku.

REZULTAT

Utrwalenie pozytywnego wizerunku marek

Rezultatem podjętych działań było stworzenie podręcznika, w którym zostały umieszczone reklamy producenta, a następnie rozdysponowanie go pracownikom aptek podczas wizyt przedstawicielskich. Podręcznik przyczynił się do zarówno promocji produktów, jak i utrwalenia pozytywnego wizerunku marek.

Porozmawiajmy o tym, jak możemy pomóc Ci zwiększyć rekomendację Twojego produktu wśród farmaceutów. ​

strona-3PG-grafiki-9.png
Szczególnie interesuje mnie:(wymagane)
Zgoda(wymagane)
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Więcej

Poznaj pozostałe case study naszych klientów

Case study – Program edukacyjny dla leku z wysoką zawartością magnezu​

Czytaj →

Case study – Dedykowany nakład podręcznika dla firmy farmaceutycznej

Czytaj →

Case study – Szkolenie dla przedstawicieli w formie online ​

Czytaj →

Subskrybuj newsletter #knowledgedelivered.

Zapisz się, by otrzymać darmowy dostęp do naszego autorskiego e-book'a - Dotarcie do farmaceutów. Zyskaj wiedzę, która daje przewagę w docieraniu do farmaceutów

Twoje imię(wymagane)
Zgoda(wymagane)
Scroll to Top